Coolmathgame Coolmathgame
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

A box of packaged snacks contains 6 individual bags and costs $5.40. Each individual bag contains 18 crackers. What is the cost per cracker?

Respuesta :

Otras preguntas

Convection is the transfer of heat through the rising and sinking of a fluid. A student is constructing an explanation for how convection currents form in the m
Dividing the natural number x by 8 gives a remainder 3. What is the remainder at dividing 3x by 8?​
Which statement best evaluates this response to the writing prompt?
1. Jada earns $7 per hour mowing her neighbors' lawns. Write an equation.
The breakdown of a certain pollutant X in sunlight is known to follow first-order kinetics. An atmospheric scientist studying the process fills a 20.0Lreaction
Jason baked 6 pans of brownies he gave 1/4 of the brownies to 2 sisters what fraction of brownies did he give his 2 sisters?
PLEASE HELP ASAP! PLEASE! Write down a list of thing the African Americans helped with
My teacher scaring me lol She got to much energy lol
What often happened to the borders of the Holy Roman Empire?
Describe the relationship between Janie and her husband by the end of this chapter. *​