cierikamun6847 cierikamun6847
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Selena bought 3.75 pounds of meat for $4.64 per pound. What was the total cost of the meat

Respuesta :

Dancer5363
Dancer5363 Dancer5363
  • 24-09-2018

[tex]3.75 \times 4.64 = 17.40[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

An example of a scientific investigation design using iv and dv
What is the importance of Montesquieu's idea of checks and balances?
What is the product of 4xy and y^2 + 2x? A) 4xy + 4xy^3 B) 8x^2y + 4xy^2 C) 8x^2 + 4xy^3 D) 8x^2y + 4xy^3
How much is 5plus 12
The action of _____ eventually helps a low island to form. A. wind B. waves C. volcanoes D. tectonic plates
Square root of 97.5 divide by 1.96
Decide if the following statement(s) are grammatically correct or incorrect. Lequel utilises-tu? Correct Incorrect
3 times 80,000,00 equal what
Can I get help on #22?!
The smith family has very little money and no health insurance. a researcher approaches them and promises free healthcare for their three children for 2 years i