mnmarkey7919 mnmarkey7919
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 28ft2 at $3.89 per square foot

Respuesta :

ksevilla ksevilla
  • 21-10-2018
28×($3.89) = $108.92
Answer Link

Otras preguntas

Someone please help ASAP Thanks
Bent birches prompt the speaker of the poem by that name to imagine?
Plz help. I don't know this. The picture is the question.
What systems can you think of that are open-loop systems? (Provide three examples) Would they be improved if feedback was added to the loop? Why or why not?
8. How were ghazis and janissaries similar? a. They converted to Islam b. They were slaves C. They were born into Islam d. They were warriors
A line has a slope of 5 and another line has a slope of -1/5. Are the two lines parallel, perpendicular or neither?​
Can you please help me with this
Find the difference between 783 and 366.
When her best friend moved away, Donna had a feeling of melancholy wash over her. What does the word melancholy mean in this context? Group of answer choices In
Matt sets off on a trip. He travels 578 miles one way, and uses 17 gallons of gas. On the return trip Matt travels a different route. He travels 667 miles on th