lillyheartfilia
lillyheartfilia lillyheartfilia
  • 24-11-2018
  • Mathematics
contestada

Help me I’m in a rush!!

Help me Im in a rush class=

Respuesta :

mynkiran mynkiran
  • 24-11-2018

21. Find the unit rate ($ per fl oz). Compare the two prices.

22. Multiply 2 3/5 by 7, and 5 3/4 by 4. Add those together and get the answer.


Hope that helps!

Answer Link

Otras preguntas

Ron wrote the pattern shown below. What is the rule for following Ron's pattern? 11, 36, 86, 186
Why is 40 days so important?
Nine families went on a picnic. Each family had carried a cake for the picnic. 2/3 of each cake was eaten. Find out how much cake was eaten in all.?
What are the potential effects of a hurricane? Select all that apply. a. winds b. flooding c. earthquakes d. storm surges E. heavy rainfall
Which statement is not true of John Brown's raid? President Buchanan ordered General Lee and Stuart to Harper's Ferry. John Brown became a martyr for most South
The passage above from Article 1, Section 7 of the U.S. Constitution reflects the principle of
3. How did the views of Native Americans and Europeans differ in terms of property ownership?
Thousands dead after surprise attack; U.S. declares war on Japan. A headline like this would have likely been printed in a U.S. newspaper during what war?
how are some organisms able to survive without sunlight and photosynthesis
in the above passage which of the following is another meaning for the word knocking