KatieBug712
KatieBug712 KatieBug712
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with this?

Can anybody help me with this class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 22-01-2019

Answer:

Cost = 17.08

Step-by-step explanation:

The cost is 4.88 per pound.

We buy 3.5 pounds

Cost = number of pounds * cost per pound

Cost = 3.5 * 4.88

Cost = 17.08

Answer Link

Otras preguntas

HELP!! WILL DO BRAINLIEST AN 32 POINTS!!!
A cylinder containing 20.0 L of compressed nitrogen is connected to an empty (evacuated) vessel with an unknown volume. The gas pressure in the cylinder starts
(6. abolitionist newspaper
1. A key component of a "nation" is a government common culture permanent political boundary
Some solid KNO3 remains at the bottom of a stoppered flask containing a saturated KNO3(aq) solution at 22°C. Which statement explains why the contents of the fl
Rob and Lila simplify 18x4 to the second power + (9-3) to the second power. Lila gets 324 and Rob gets 360. Who is correct and what mistake the the other studen
Aaron bought 6 books and 2 notebooks for $46.86.Erin bought 2 books and 6 notebooks for $27.78. How much does one book cost.
Proctor and Gamble organizes it vast product offering into five different product lines; hair products, oral care, soaps and detergents, baby care, and personal
A ball is dropped from rest at height of 20m. If it loses 25% of its kinetic energy when it strikes the ground. What is the height to which it bounces?
do machines represent a threat to humans? at least 7 sentences. will give a brainliest!!