nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the correct MLA format for a book in a works cited list? (1 point) Last Name, First Name. Book Title. City of publication: Date. Last
What is the name of the famous waterfalls in the sierra maestra in cuba?
Match the letters to the numbers for 30 points! 1.Ca 2.H2O 3. nuclear decay
What does Mesoamerica mean? Native America Middle America American civilizations Mexican cultures
Tony brought 3 packs of pencils for $4 each and a pencil box for $7. Mario bought 4 binders for $6 each and used a coupon for $6 off. Write and evaluate express
how do i use Eukaryote in a sentence
What did Spain hope to find in the Americas?
how do u make 66.6% a fraction
3(8z-1)+10-6(5+3z) please show your work!
Which best describes the behavior of the conquistadors toward Native Americans