ebonysuperintendent1
ebonysuperintendent1 ebonysuperintendent1
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins?

Respuesta :

ajberry101
ajberry101 ajberry101
  • 24-05-2019

$8.75 would be your answer

Answer Link

Otras preguntas

please help guys! i don’t wanna fail
Select the correct answer. Teams with varying numbers of players are playing a group card game. The time taken by each team to complete one game is given in the
What country first colonised Ghana​
HELP HELP, HELP NEEDED!!!!!!!!!!!
What will happen when the country's currency is undervalued?
tina baked 552 chocolate chip cookies. she placed these cookies into boxes each contain 6 cookies. if she sell each box for $50, how much is the total sales?
A cash equivalent is a short-term, highly liquid investment that is readily convertible into known amounts of cash and Group of answer choices is acceptable as
I need help on this one
Add to your rough draft of your comparative description the information from your Evaluación Escrita. You may copy and paste the accented and special characters
In 4-5 sentences, share your thoughts and reactions to the Teen Dating Violence Video.