henlocrabz henlocrabz
  • 23-08-2019
  • Mathematics
contestada

Kim bought 7 pounds of jelly beans for $16.75. About how much much money did she spend per pound?

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 26-08-2019

Answer:

$2.39 per pound of jelly beans

Step-by-step explanation:

16.75 / 7 = 2.39

Answer Link

Otras preguntas

anyone bored here???​
How does the induction motor works?​
If this net were to be folded into a cube, which number would be opposite of the number 1
Discuss the differences between the Fertility Rate and Mortality Rate of developed and least developed countries​
Give practical this question answer TO PREPARE BARIUM SULPHATE BY THE PRECIPITATION REACTION BETWEEN BARIUM CHLORIDE AND SULPHURIC ACID ​
How to find the value of a + b + c. I know the answer but I do not know how to arrive at the answer: [tex]answer = 9[/tex]
na ked pics pls 100 points
Tại sao đai nhiệt đới gió mùa chân núi ở miền Bắc bị hạ thấp về độ cao
A rectangular sheet of paper 42 cm x 16 cm is rolled along its length and a cylinder is formed . Find the volume of the cylinder
An object with a mass of 9.0kg has an acceleration of 3m/s the force acting on it is 3n True or false?