andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

Why do you think revolution swept so many African nations following their independence from European rule?
For each term or name, write a sentence explaining its significance. • Pachacuti • ayllu • mita • quipu
Why should consumers save money instead of merely planning to borrow money if an emergency arises? (A)One can earn a substantial income on one's savings. (B)Oft
what is a wave that bounces back from a barrier called?
What Kind Of Background Makes A Good Politician?
when a bobcat gets too hot it can swear through the skin on its paws how does this help the bobcat to regulaye its internal temperature
Is nigel farage left handed?
Which sentence uses a verb that agrees with its pronoun subject? A. Neither of the sandwiches are fresh. B. Some of my father's hobbies is expensive. C. Somebod
What always affects measurement error in an experiment?
Which statements are true? Choose all answers that are correct. A. All rectangles are parallelograms. B. All squares are rectangles. C. All squares are rhombuse