gaiamiah
gaiamiah gaiamiah
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

if 5 ice creams cost $8.45 how much is 1 ice cream

Respuesta :

owen12348
owen12348 owen12348
  • 25-10-2019
The ice cream costs 1.69$
Answer Link
jazminvalenzue
jazminvalenzue jazminvalenzue
  • 25-10-2019

Answer:

One ice cream would cost $1.69

Step-by-step explanation:

8.45÷5= 1.69

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLZ NOW Restate and answer the following question: What information can be acquired by examining sources?
Henrique​ Correa's bakery prepares all its cakes between 4 A.M.and 6 A.M.so they will be fresh when customers arrive.​ Day-old cakes are virtually always​ sold,
Write one sentence for each word. Correr Vivir Escrbrir Entender
what element has 7 valence electrons
5. How does William Blake describe the first stage of life?
What is an example of scarcity an abundance of resources limited resources renewable resources a choice of resources
One of the fastest times ever recorded for the 50ntard dash is 5.2 seconds. ​
explain the difference between positive space and negative space​
k/3 +3=18 ..................
The faucet drips 6 ¾ gallons of water in 4 hours what is the unit rate?