kayleemm9
kayleemm9 kayleemm9
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 312 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

Mentallystrong182 Mentallystrong182
  • 25-11-2019

Answer:

answer= 842.4

Step-by-step explanation:

you take 312 and times it by 2.70

Answer Link
michayla306 michayla306
  • 25-11-2019

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70x312=842.40

2.70 is the cost of one milk then you multiply it by the number of milks karl bought.

Answer Link

Otras preguntas

Why did Alexander the Great pour a helmet full of precious water into the desert sand even though he was thirsty?
The Nature Conservancy is an organization that protects a variety of habitats around the world. A project this organization would probably support is one that (
Genetic engineering has the potential to correct human genetic disorders. In gene therapy, a defective gene is replaced by using a virus to insert a normal gene
If y varies directly with x, and y = 18 when x = 4, what is the constant of proportionality?
Why do we dream............this is a science question?
How to round a whole number to the nearest tenth?
Under which conditions of temperature and pressure does oxygen gas behave least like an ideal gas? (1) low temperature and low pressure (2) low temperature and
Imagine that an exchange student from China visits your class. While your teacher discusses how the United States has a limited government, the Chinese student
Can you guys help me out with whatever you can? I'd be grateful forever ♥_♥
what is the main idea in a baby's quilt to sew up the generation