terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

A steel beam can be cut to different lengths for a project. Assuming the weight of a steel beam is proportional to its length, what information would you need t
Need help on this one plss!!! This is like my 5th time submitting the same photo
an advantage of asexual reproduction is that it _____.
What are the main factors that affect peoples political attitudes and vote choice?.
the important steps that led to development of the printing press ??
assume the initial value of an investment is $1,000 and the growth rate is 8%. using the rule of 70, how many years will it take for the initial value to double
The velocity-time graph below shows the journey of a train. How far did the train travel during the whole journey?
Which is important in a country's economy importing or exporting explain in your own words?.
What is not everybody's cup of tea?.
What is online Catalogue in library?.