alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

According to the ocean conveyor belt virtual lab what will happen if earth led average temperature increases by 2C
[tex] \times \div 8 \geqslant 9 \frac{ \times }{7} \leqslant 1[/tex]​
how does comparative advantage benefit developing nationsa. foreign companies bring their business there, which raises the standard of living b. worker are allo
Given the numbers x = a and y = –b, which statement is true? A. |x| = –a and –|y| = –b B. –|x| = a and –|y| = b C. |–x| = –a and |–y| = b D. |x| = a an
Write the function in function notation with the name "g":y = 4b+ 5​
L Pretest: Unit 3 Question 5 of 24 1 Point Davion is trying to convince his local city council to build a skate park. He gives a presentation to the city counci
what conclusion can you draw about military rule in Latin American countries​
If Joe drives 186.83 miles on a business trip, and the reimbursement from his company is $13.08. At what rate is Joe's employer reimbursing travel miles? (round
Help! Thank you very much!
can someone explain?