neasiag neasiag
  • 27-01-2020
  • Mathematics
contestada

Fruit-O-Rama sells dried pineapple for $0.25 per ounce. Mags spent total of $2.65 on pineapples. How many ounces did she buy? I’m

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 27-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.65 / 0.25 = 10.6 oz <===

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please answer this
Hey there this is Japanese What is the meaning of :1) sugoi2) takai
How can I work out 30% of (blank) is 60?
Anyone know how to do this? Look at picture
At 10a.m. Juan leaves the city traveling north at 60 mi/hr. One hour later mel leaves the city traveling south at 50 mi/hr. At what time will they be 830 miles
What is the algebraic expression for this story problem?A tank is filling with water from a natural spring well. Two days ago the water was 10 feet deep, and ye
why is it important to know your variables when conducting an investigatory problem  ?
Omg i'm confuse 7(x+4) =9(x -2)
a) six pens and five pencils cost $2.50 while three pens and two pencils cost $1.15 . what will be the cost of a pen and 4 pencils . please help me
I need help on this question please help?