churnie324
churnie324 churnie324
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

dvds are on sale for $24 dollars each. which expression can be used to find the cost in dollars of buying 4 dvds?

Respuesta :

SuperShorty
SuperShorty SuperShorty
  • 23-08-2016
4×N=24 or 24+24+24+24=N
Answer Link

Otras preguntas

which was not a contributing factor to the fall of the Roman Empire
Geometric sequence help
2/3×2log64-1/2×2log16
How did Buddha influence traditional Chinese society
the columns of the main transition element start with group.........(2B, 4B, 3B, 5B)
simplify 24:30:12. show working out and answer please
Fill-in the blank with the correct form of the verb: Jeanne ______ à Paris. habites habitant habiter habite
the product of 2.5 and a number t
?!?!!! Please helpppppoooppppoo
Can anybody help me??