hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

How many rectangular faces does a pentagonal pyramid have?
What is a common characteristic of the transitions elements
Which pair of numbers has the same greatest common factor as that of 48 and 78
who is the smallest man in the world
Confessional poets use _____ language to describe _____. deceptive / harsh reality informational / historic events explicit / private emotion lyrical / beauty i
what are the structures into which a sporophyte differentiates
The coordinates of a bird flying in the xy plane are given by x(t)=αt and y(t)=3.0m−βt2, where α=2.4m/s and β=1.2m/s2
Clownfish often hide in sea anemones and are thus protected from predators. The clownfish definitely benefit from this relationship. The sea anemone doesn't see
In "The Circuit," what is the effect of the author's use of the first-person point of view? A. Readers learn more than the narrator can ever know about othe
What idea did the halos on the heads of Pichore's main subject emphasize? Plentiful wisdom exceptional power divine connection extraordinary creativity