germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

Solve for k. k² - 19k - 20 =0
A ball has a mass of 2.0 kg. The ball approaches a wall at a speed of 3.0 m/s and rebounds at a speed of 1.0m/s. wall What is the impulse on the wall? A 4.0N B
Use elicitation techniques that you have learned during the course to elicit requirements from us, the Stakeholders. You will be given the following opportuni
Rosemary works two part-time jobs while attending college. During the day she works at the college bookstore and earns $8.25 per hour. In the evening she delive
Determine the scale factor of the smaller to the larger figure.
I explains in detail the two types of argumene •Define the what argument is give practical examples for both​
If g(x) = - 4x^2 - 3x + 2, determine g(-2). Show your work.
How do I solve a whole number and a fraction?
hm someone help me pls​
What should be the minimum number of partners to start a partnership business