tigersqueaks tigersqueaks
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

a banana costed 1 dollar how much does 3 bananas cost

Respuesta :

Kendalljh09
Kendalljh09 Kendalljh09
  • 23-10-2020
That will be $3 dollars
Answer Link
here15000
here15000 here15000
  • 23-10-2020
$3 because 1+2 is 3 so therefore 3 bananas cost $3
Answer Link

Otras preguntas

what do u do to me pepa
what is home trade businness​
HELP PLSS THANK YOU ASAP
Most meteoroids burn up in this layer A. exosphere B. ionosphere C. stratosphere D. mesosphere
HELP! WILL GIVE BRANLIEST!!
Are humans hurting or helping our environment? Support your answer with evidence from your experiences.
Triangle A has side lengths 3, 4, and 5. Triangle B has side lengths 6, 7, and 8. 1. Explain how you know that Triangle B is not similar to Triangle A. 2. Give
Please help due in a hour!!
Explain how the densities of each layer of the Earth are different.
the question is above in the picture, please help!