SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

A person in the audience of a talk show has a 15% chance of winning free movie tickets. What is the chance that a person in the audience may not win free movie
Given the functions f(x) = 7x + 13 and g(x) = x + 2, which of the following functions represents f[g(x)] correctly? f[g(x)] = 7x + 15 f[g(x)] = 7x + 27 f[g(x
Calculate the sodium ion concentration when 70.0 mL of 3.0 M sodium carbonate is added to 30.0 mL of 1.0 M sodium bicarbonate.
Help me with this math problem. Please.
Please help me write a expression~ Write a rule so that for every input, the output is an even number!
Why did women gained the right to vote in 1920
Why did women gained the right to vote in 1920
a number added to 8 times the numbers reciprocal is 6. find the numbers
Find the work done lifting a 290-pound weight 28 feet in the air. a. 4,582 foot-pounds c. No work is done b. 6,132 foot-pounds d. 8,120 foot-pounds
Find the indicated term of the given arithmetic sequence. a[1]=45, d=-6, n=8 a. 309 b. -3 c. 3 d. 87