nyonnamitchell2444
nyonnamitchell2444 nyonnamitchell2444
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

This is a test get it right I want a good grade

This is a test get it right I want a good grade class=

Respuesta :

Barbiezz
Barbiezz Barbiezz
  • 21-11-2020

Answer:

[tex]\frac{120}{6} \geq \frac{200}{8}[/tex]      [tex]\frac{120}{6}[/tex] is the better unit price.

Step-by-step explanation:

120 is the better unit price because if you divide 120 divided by 6 you get 20 and if you divide 200 divided by 8 you get 25 so then you would pick the cheapest one because of its price and amount.

Answer Link

Otras preguntas

what is The Revolution According to Raymundo Mata
V=LWH for W I need help
We found that these rare cancers were​ 700% more common in children living near the toxic landfill than in the general population. Is this true or false? Why?
1. What is the last name (family name) of the speaker? A Kanda. BMasako C Honda D Minako​
PLS SOLVE THIS NOWWWW
Which of these landforms was created by glaciers passing over the land? Group of answer choices the Great Plains the Gulf of Mexico the Sierra Nevada Mountains
what was (9/11) and how does it affect us today
please answer plssss plssss plsss NOTE: IF ANSWER IS GOOD +1 BRAINLIEST PART 3
Why does wood have a lower energy density than charcoal ?
URGENTE, PERGUNTAS DE MARCAR: