bjaskal978 bjaskal978
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 3 pairs of jeans for $35.95 each and get a fourth pair for free. What is your cost per pair of jeans?

Respuesta :

gabrielafernandez06 gabrielafernandez06
  • 21-12-2020
$107.85 should be the answer
Answer Link
cobrakai1972istyping
cobrakai1972istyping cobrakai1972istyping
  • 21-12-2020

Answer:

26.96

Step-by-step explanation:

107.85/4=26.9625 and round it you get 29.96 i believe

Answer Link

Otras preguntas

What are the two consecutive number with a product of 121
Volume , mass, and weight can be measured with balances, scales, and ?
By which name was William the Conqueror known in his native land?
What is 1/2 of a liter in mL?
Is a starfish an arthropod ? Science is so hard! Thanks
Why is technology a challenge to skills management ?How can businesses selling the same goods/services eliminate competition ?
School is cancelled if there is at least 8 inches of snow at 5am. If there are three inches of snow at 8 pm the night before and snow is predicted to fall at
what was the largest and most decisive battle fought in indian territory
Determine whether these functions are invertible. Find inverses of the invertible functions. (a) f(x) = x−2. (b) f(x) = x^{2}, where x ∈ R. (c) f(x) = x^{2}, wh
A number decreased by 4 is less than 14?