jackson690
jackson690 jackson690
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3 for a pack of 20 pencils. Find the cost per pencil.

Respuesta :

MeSayHi123531 MeSayHi123531
  • 24-01-2021

Answer:

20/3

Step-by-step explanation:

Answer Link
leoskipper24813 leoskipper24813
  • 24-01-2021

Answer:

15 cents right?

Step-by-step explanation:

3/20=.15

Answer Link

Otras preguntas

please help with the mathematical questions​
solve pls brainliest
porfa ayudenme es para ahorita :c.
solve pls brainliest
A drawer contains black socks and white socks. 80% of the socks are white socks. A number generator simulates randomly selecting 10 socks from the drawer. The n
The area of a rectangle is 33 m”, and the length of the rectangle is 5 m less than double the width. Find the dimensions of the • rectangle
An herbalist is mixing a 9-kilogram batch of a medicinal blend. The blend, which costs $25.05 per kilogram to make, is made up of ground ginseng at $33.85 per k
there are 100 total seats in a theater. Of these seats, 16 are broken. What percent of the seats are NOT broken?
HELP ME SOLVE THIS PLSS
who ever helps me gets brainiest