loyisotoyana2000 loyisotoyana2000
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

Two bottles of honey are compared,one costs R89,99 for 530g and the other. R59,99 for 375g.Which one is cheaper

Respuesta :

rkrjrjrjrjrjrjrjrrjr rkrjrjrjrjrjrjrjrrjr
  • 23-05-2021
The second one is cheaper because it is worthy more
Answer Link

Otras preguntas

Mr. Holmes is buying mulch for his triangular-shaped garden shown below. The mulch he is purchasing costs $3.75 per bag. If each bag covers 18 square feet, how
discuss why climatic data of hot tropical desert desert are inconsistent and unpredictable
Solve the equation 4x^2+4x-2=7 to the nearest tenth
What was the SILK ROAD and what was its effect upon the Chinese economy?
3. United States Virgin Islands is a group of islands in the West Indies that includes St. Thomas,Tortola, St. John, Water Island and more than 50 other smaller
PLSS HELP ME WITH THIS MATH THING, I NEED 100% CORRECT ANSWERS ITS DUE TODAY!!!
To get equality for African Americans , MLK believed .....
What is a serenade? A. Seventeenth century solo song B. Seventeenth century chamber music C. Eighteenth century music meant to be played in the evening O D. Eig
Who is the most famous artist in the philippines?​
Which statement is true about how early humans met their needs?