orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

Someone pleaseee do this for me just make up any 3 things the drawing doesnt have to look good btw Drawing of 3 things that has meaning or related to your life.
HELP ASAP!!! Mr. Watson earns more than $24 per hour. The inequality x greater-than 24 represents the situation. Which statement best represents the solutions
HELP PLEASE! NO LINKS AND 10 POINTS!
hey! i’ll give brainliest please help
Hey can someone pls help me answer this? I was rlly confused
Do new trees provide the same resources for animals in the forest as adult trees do?
Estimate the value of x=log10(21,500) x = log 10 ⁡ ( 21 , 500 ) . Explain your estimate.
Comments should Your answer: rephrase the code it explains in English be insightful and explain what the instruction's intention is only be included in code tha
The piles of sands deposited by wind are called...................a)lakeb)Cliffsc)Dunesd)bar help:(​
What is the role of the fungi and bacteria in this figure? A. producers decomposers B. C. consumers D. predators