cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

Which element would most likely bond with lithium and form an ionic compound? A. Beryllium B. Calcium C. Fluorine D. Sodium
choose what word in antonym best describes to explicate a paragraph a.criticize , b.translate , c.misinterpret , d.explain , e.read
Jan and Laura have a total of 3 same sized cookies they want to divide equally between the two of them. What fraction of the cookies should each girl receive?
The drafters of the Articles of Confederation wanted to establish strong state governments because
what directs cell functions
The territory of a caliph is called a(n) _____. emirate vizier sultan caliphate User: The Fatimids were Muslims.
Are the two triangles simliar? How do you know?
This figure has _______ square bases and _______ triangular faces. Height is 2 inches Sides are 4 inches
Bubonic plague is a deadly infectious disease commonly spread by _____.
How does the area of the mural Change when the width changes