floresrosa87 floresrosa87
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

keenan has $3.15. at a cany store,sour fruit chews are $0.07 each. how many sour fruits chews could he buy?

Respuesta :

okiwix
okiwix okiwix
  • 24-11-2021

Answer:

45

Step-by-step explanation:

divide 3.15 by 0.07 to get 45

Answer Link
athomas21258 athomas21258
  • 15-12-2021

Answer:45

Step-by-step explanation:

divide 3.15 by 0.07 answer 45

Answer Link

Otras preguntas

GIVING BRAINLIEST THANKS AND MORE!!!!!!! I ADDED EXTRA POINTS FOR A REASON ( ˙꒳​˙ )
Which fractions are equivalent to 40%? Check all that apply. StartFraction 8 Over 100 EndFraction Two-fifths StartFraction 8 Over 20 EndFraction StartFraction 4
A 16-ounce package of pistachios costs $6.40,what is the price per ounce
Write an algebraic expression for 11 times the quantity 16 less than a number d
Solve and show your work or explain. [tex]x-\sqrt{2x-5}=5[/tex]
What did President Carranza do to prevent all-out war with the U.S.?
What is a computing network?
Name the 3 domains of classification​
In his speech, how does Marcus Garvey convey the significance of Africa for both Africans and those involved in the black diaspora?
at most jasmine can spend $45 on bread and ham to make sandwiches. She already bought the loaves of bread for $13 and will buy ham $8 per puond. Write an inequa