clarissaramoss1 clarissaramoss1
  • 22-01-2015
  • Mathematics
contestada

Question ?????????????

Question class=

Respuesta :

Dbryan17 Dbryan17
  • 22-01-2015
17.45 +2.00= 19.45 cost without coupon
19.45-5.95=13.50 subtract for snacks
13.50/2= $6.75 divide by 2
$6.75 for each
Answer Link
allisonmareesanders2 allisonmareesanders2
  • 27-01-2019

Answer:

The answer is $4.75 for one admission cost

Step-by-step explanation:

it was 17.45 for 2 peoples admission

17.45-2.00= 15.45

15.45-5.95=9.50

9.50/2= $4.75

Answer Link

Otras preguntas

What is the electoral college role in electing a president
Name three elements contained in blue vitriol
What happened to the harappans ?
NEED HELP IN BIOLOGY what happens during photosynthesis? 1) heterotrophs consume ATP 2) heterotrophs produce ATP 3) autotrophs consume organic molecules 4)au
As a result of the industrial revolution, middle-class women usually
To generate business in a market economy, producers engage in competition by
what 30.000 divided by 500?
How can a person with lactose intolerance obtain dietary calcium? a. Eat green leafy vegetables, nuts, and enriched soy products. b. Eat lots of whole grains. c
Climate is best described as A. the long-term average of weather variations in a specific area. B. the daily weather as predicted by a meteorologist. C. the
1) Why do the different rocks exposed in the Grand Canyon appear in layers for the most part? Where are the oldest layers of rock found? Where are the younge