djlykes09 djlykes09
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

A gallon of milk cost $2.79 in 2000. In 2015,it cost $3.98.

Respuesta :

itzliluzivertxoxo
itzliluzivertxoxo itzliluzivertxoxo
  • 24-02-2022
answer: not sure what the question it is that you asking but yeah, it increased by a 1.19…
Answer Link

Otras preguntas

When you have a pot of water on the stove, heat is transferred to the water. Describe the behavior of the water molecules and how temperature is affected.
is instant messaging a form of synchronous communication
What is the probability
Which of the following is NOT a condition required by the government to label food "organic"? A. contains 95% organic ingredients B. animals must have access to
difference between Philip II and James II
16. Which excerpt from the Declaration of Independence seeks to influence readers by the use of emotionally charged words? He has erected a multitude of new off
why is cladistics so popular?
Milk is a good source of water if you do not have water to drink. TrueFalse last time i asked this i had 2 answers
Kevin uses 1 1/3 cups of flour to make one loaf of bread. 2 2/3 cups of flour to make 3 loaves of bread and 4 cups of flour to make three loaves of bread. If Ke
You are helping the school nurse decide which students are most at risk for health problems. Look at these four cases. Which person seems most likely to abus