cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

which company made the concept of santa popular worldwide
The following is a suitable topic for an expository article. A young woman overcomes obstacles and realizes she should be a musician. a. True b. False
20.   First and foremost, supervisors are     A. Leaders B.Teachers C.Counselor D. Advocates
Nine families went on a picnic. Each family had carried a cake for the picnic. 2/3 of each cake was eaten. Find out how much cake was eaten in all.?
Why do mammals drink milk?
which company made the concept of santa popular worldwide
What role did Julius Caesar play in the decline of the republic and the rise of the empire? If you can, try to explain it in five sentences
Which United States president secured a détente with both China and the Soviet Union, ended U.S. involvement in Vietnam, and resigned after the Watergate scanda
Ron wrote the pattern shown below. What is the rule for following Ron's pattern? 11, 36, 86, 186
Information in segments of human DNA can be expressed by a bacterial cell as a result of (1) sexual reproduction (3) genetic variability (2) random mutation (4)