Seudónimo Seudónimo
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $.97 per pound Michael bought $15.52 worth of raisins how many pounds of raisins did you buy

Respuesta :

cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 22-03-2017
You would divide 0.97 / 15.52 = 0.0625 pounds 
Answer Link

Otras preguntas

james measured his hand it was 0.17 meters . Jennifer  measured her hand it was 0.165 meters whose hand is bigger how do you know . EXLPAIN.
A ream of paper contains 500 sheets of paper. Norm has 373 sheets of a real=m. Express a portion of a ream Norm has a fraction and as a decimal.
WHICH ORGANELLE WOULD YOU NOT EXPECT TO FIND`IN AN ANIMAL CELL? A) NUCLEUS B) CHLOROPLAST C) CENTRIOLE  D) ENDOPLASMIC RETICULUM CHOOSE ONE OF THOSE ANSWER AND
I'm doing an acrostic poem about river processes for Geography and I can't think what to put next, I need a sentence starting with O and S.
Trying to help daughter solve problem.Where would you place the parentheses?2x4+6-2+8/4=18
The vertex form of the equation of a parabola is y = (x + 3)2 + 53. What is the standard form of the equation? A.y = x2 + 53x + 42 B.y = x2 + 6x + 62 C.y = x2 +
The equation 190.80 = 12y can be used to find the entry fee per contestant y, in dollars, for entering a contest. What is the value of y? y = $
The equation 190.80 = 12y can be used to find the entry fee per contestant y, in dollars, for entering a contest. What is the value of y? y = $
Find each missing angle measure Please, justify your answer :)
In 10 seconds a car accelerates 4/ms to 60m/s. how fast was the car going before it accelerated?