distructo220 distructo220
  • 23-09-2015
  • Mathematics
contestada

A store sells a gallon of milk for $3.A baker buys 30 gallons of milk for his bakery.How much will he have to pay?

Respuesta :

sbcardinals
sbcardinals sbcardinals
  • 23-09-2015
$3 x 30 gallons of milk = $90
Answer Link
xxgirltdmxx
xxgirltdmxx xxgirltdmxx
  • 23-09-2015
90 because 30 x 3 = 90
Answer Link

Otras preguntas

Which East African country maintained their independence and was not colonized? A) Liberia B) Ghana C) Ethiopia D) South Africa
Using the technique in the model above, find the missing segment in this 30° -60° -90° right triangle.
Explain how you would determine the molar mass of C2H6.
What is (f + g)(x)?f(x) = 8x^2 + 16x + 6g(x) = x^3 − 3x^2 − 9 (f+g)(x) =
A conveyor belt leads from the ground to a bar door24 feet high. The angle between the belt and the ground is 32 degree. What is the length of the conveyor near
Ella has just finished a hard workout and her muscles need oxygen to recover.what specialized cell is most appropriate to transport oxygen? A.red blood cell. B.
Ese hombre estaba ___ cuando dijo eso en el programa de vida real. A. Mintiendo B. Minente C. Mintió d. Mentía
Jerome is a co-owner of a small company and received 1/3 of the company’s profits this year. What were the company’s overall profits if Jerome made $150,000? Ty
What is productivity? A. Quantity of input per unit of output. B. Quantity of output per unit of input. C. Quality of output per unit of input. D. Quality of in
Select correct answer