Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

The DVD experiment worked to prove that spontaneous generation: A. Can cause bacterial growth. B. occurs when using peptide a mixture. C. does not cause bacteri
Help quick physics area question
What should you mainly follow when creating handouts? A. Provide brief but comprehensive information. B. Use different fonts through the document. C. Provide
One investor is trying to derive the implied discount rate by comparing an annuity and an annuity due. Assume that the future value of the annuity is $49,081.00
16. What led to the passage of the Alien and Sedition Acts? What made them so controversial?
Do you think the US government should remove all Confederate monuments and statues?
The area of a rectangle is 54 feet^2 The length of the rectangle is 3 feet more than twice the width find the dimensions of the rectangle
Why did some creoles in Mexico oppose the revolution led led by Father Hildago? O They wanted to create more liberal changes than Hildago espused. O They led co
A physics major is cooking breakfast when he notices that the frictional force between the steel spatula and the Teflon frying pan is only 0.150 N. Knowing the
A boxer has been jumping rope for an hour. His leg muscles are burning and he feels weak. Which substance is the most likely cause of the burning he feels in hi