princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

A store has 2 employees that earn 135 dollars altogether. If they all earn the same amount, how much does each employee earn?
Based on what you have read so far, which statement best explains a central idea of the narrative? (1 point)
There are 133 students at a small school and 23 of them are freshmen. What fraction of the students are freshmen?
what is the 8 square in factories​
I need help please...
Read the selection and discuss the questions that follow. AYALA CORPORATION’S 180 YEARS OF SUCCESS In 2014, Ayala Corporation celebrated its 180th year in the b
Evaluate the factors responsible for the rise of state systems in the Americas in the period ca. 1200-1450."
which statement best defines energy ?​
The founding of new schools and universities was a lasting result of A. The Reformation. B. The Middle Ages. C. the corrupt papacy
A scuba diver is descending at an average rate of 39.8 feet per minute. What value represents the scuba diver's elevation relative to sea level after 2.9 minute