flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

[tex]( \sqrt{3 - \sqrt{2 {}^{2} } } )[/tex]please answer step by step ​
if one zero of the following polynomial 8x^2-13x-4k is the reciprocal of the other, then find k
what are the advantages of trimming of fruits ?write​
Find the length of the third side. If necessary, round to the nearest tenth. 20 28
You have saved $22,000 for a down payment on a house. Your bank requires a minimum down payment of 11%. What is the maximum price you can offer for a home in or
Help PLEASE I GIVE POINTS ​
The diagram below illustrates substances crossing the selectively permeable membrane of different cells. Each example, A-F, shows not only different substances,
Rewrite the equation by completing the square. x^2 + x - 72 = 0
You are using a math software program to make a pattern for a plastic part. You draw the pattern on a coordinate plane with units in millimeters and the bottom
pls help me fastttt