jubymoore jubymoore
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

If the Mac and cheese is 7.50 for 3 lbs how much can you get for 29 dollars?

Respuesta :

mtb3655
mtb3655 mtb3655
  • 23-11-2021

Answer:

6lbs

Step-by-step explanation:

7.50 can only go into 20, two times

7.50

×   2

-------

15.00

Answer Link

Otras preguntas

what recent world issues/problems can be solved if people rocognize and perform their role effectively
why might someone want to flee to afghanistan to seek a home in a new country
solve for r F= k (m1m2/r^2)
4x-5y=20 find the slope
How much less than 1 is 3/9? Is the answer to this question 1/3???
Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
.MOV' extension refers usually to what kind of file?
Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
The time t required to drive a certain distance varies inversely with the speed r. If it takes 2 hours to drive the distance at 40 miles per hour, how long will
What are the advantages and disadvantages of DNA foresics/analysis?